4 mënyrat që mund të mbani në formë lidhjen tuaj të gjatë

Nëse jeni në një lidhje që një kohë të gjatë apo edhe të martuar, e vërteta është që gjërat mund të bëhen të mërzitshme.

Zgjoheni çdo ditë pran fytyrës së njëjtë mund të bëhet shumë monotone.

Kur lidhja juaj apo martesa arrin deri në atë pikë, ndoshta filloni të mendoni që është koha për një ndarje. Para se te ta bëni atë, ju mund të filloni të bëni gjëra që të ju kthejnë dashurinë në fillimet tuaja.

Këtu keni 4 mënyra që të mbani lidhjen tuaj në formë.

Dilni për një takim

Nuk është e nevojshme që të jetë e shtrenjtë. Mund të shkoni për diçka të lehtë dhe romantike. Edhe pse shumica mendojnë që takimet janë vetëm për ata që dëshirojnë që të njohin njëri tjetrin, por nuk është ashtu, takimet janë edhe për personat që janë në një lidhje të gjatë apo të martuar, është thjeshtë një kohë e ndarë për të kaluar bukur me partnerin apo partneren tuaj.

Shtoni disa ngacmime

Lodrat e seksit mund të shtojnë ngacmimet apo eksitime. Nuk do të thotë që partneri apo partnerja juaj është i keq në shtrat por ato mund të shtojnë adrenalinën gjatë seksit.

Bëni diçka që keni dëshirë të dy

Mund të jetë një hobi apo pasion për udhëtim, shkuarja në park apo edhe punë bamirësie. Duhet të ketë diçka të përbashkët që mund të ju mbajë të dy së bashku dhe të kaloni një kohë të mirë.

Bëhuni spontan

Jo gjithçka duhet të jetë e planifikuar e veçanërisht seksi. Putheni partnerin tuaj kur ata e presin më së paku. Bëni dashuri në mënyrë të papritur apo edhe në vende që zakonisht nuk bëni, p.sh. Në veturë apo ballkon.

Ngjarja paraprake

Vendosja e qëllimeve në karate!

Ngjarja e ardhëshme

Pakistani thirrje OKB-së për të rritur përpjekjet kundër Islamofobisë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian