4 mënyra për të tërhequr partnerin tuaj në një lidhje në distancë

Marrëdhëniet në distancë janë të vështira. Të qenit mijëra milje larg njëri-tjetrit e tensionon marrëdhënien sepse kërkon një sasi të jashtëzakonshme besimi dhe përkushtimi. Por e bukura e çdo marrëdhënieje është se ajo rritet me kalimin e kohës dhe kur keni rehati në një lidhje, pavarësisht nëse jeni në një lidhje në distancë apo jo, mund ta joshni partnerin tuaj me besim. Për fat të mirë, ka shumë mënyra për të mbajtur romancën në marrëdhëniet në distancë.

Këtu janë 4 sekrete se si mund ta tërhiqni partnerin tuaj edhe kur jeni me kilometra larg njëri-tjetrit.

Planifikoni netët e takimeve

Vendosni kompjuterin ose telefonin tuaj në tavolinë dhe shijoni një vakt të këndshëm “së bashku” ndërsa jeni të veshur. Vendosni humorin duke ndezur disa qirinj dhe mos harroni t’i mbushni vetes një gotë verë! Nëse nuk jeni kuzhiniere e mirë, porosisni ushqim për vete dhe ndoshta edhe për partnerin tuaj.

Ngacmoni partnerin tuaj

Të luash dhe të jesh i keq me partnerin është një mënyrë e shkëlqyer për të rritur nxehtësinë. Gjestet romantike ose joshja e partnerit në mënyra që i tregojnë se çfarë mund të kenë janë shembuj të gjesteve romantike. Për të joshur partnerin tuaj, mund të lini sugjerime të vogla në mënyra të nxehta përmes mesazheve ose duke dërguar video të shkurtër ose fotografi.

Ndihuni rehat duke folur për ndjenjat, nevojat dhe dëshirat tuaja, si dhe duke dëgjuar mendimet e partnerit tuaj

Komunikoni hapur me partnerin tuaj. Komunikimi i hapur është çelësi i intimitetit në marrëdhëniet në distancë. Diskutoni mënyrat më të mira për të mbajtur gjallë intimitetin e partnerit tuaj. Mos kini frikë të provoni aktivitete të reja intime me të cilat ju dhe partneri juaj jeni të kënaqur. Komunikoni dëshirat tuaja seksuale duke qëndruar të hapur edhe ndaj dëshirave të partnerit tuaj.

Surprizoni partnerin tuaj me një paketë kujdesi

Me siguri i keni dërguar njëri-tjetrit dhurata të mira gjatë kohës që jeni larg për të mbajtur gjallë romancën, por mund ta ngrini mendjen duke i dërguar njëri-tjetrit disa dhurata seksi në momentin e duhur. Mbajeni atë dhuratë dhe dërgojeni në shtëpinë e tyre, së bashku me një shënim që i inkurajon ata të mendojnë për ju sa herë që janë vetëm.

Romanca është një nga aspektet më të vështira për t’u mbajtur në një marrëdhënie në distancë, por nuk duhet anashkaluar. Mund të kalojnë muaj para se të shiheni përsëri. Mund të zhytesh aq shumë në jetën tënde sa të humbasësh nga sytë tjetrin. Kjo është e kuptueshme ndonjëherë, por kur ndiheni sikur po humbisni lidhjen me romancën, referojuni kësaj liste mënyrash për të pasur romancë në marrëdhëniet në distancë. Marrëdhëniet në distancë mund të jenë të vështira, por siç thuhet, “mungesa e bën zemrën të rritet”. Mbajeni mend këtë dhe vazhdoni!

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Guardiola heq Silvën

Story i radhës

Fuqitë botërore konfiskojnë pasuritë e oligarkëve rusë

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish