39 kandidatë për 11 mandate! Demokratët e Korçës zgjedhin nesër kandidatët

Demokratët e Qarkut të Korçës do të votojnë të mërkurën për kandidatët e propozuar nga anëtarësia, të cilët kanë kaluar filtrin paraprak të verifikimit nga Komisioni i Vlerësimit të Kandidatëve.

Qarku i Korçës me 11 mandate, ka 39 kandidatë potencialë për deputetë, ndërsa demokratët kanë të drejtë të votojnë listën në bllok ose të kontestojnë një emër.

Dega Devoll

ARBEN KAMBO

ARTUR AGOLLI

BLEDJON NALLBATI

HEKURAN HOXHALLI

VALTER MIZA

VOJSAVA BREGU

Dega Kolonjë

ARTUR NAZARKO

FATMIR GUDA

MARJETA HALILI

SOELTO LARTI

Dega Korçë

ADRIAN MAHO

ANDREA MANO

DRITAN SHANO

GJERGJI GJATA

GJERGJI MERO

KIÇO TANE

KRISTI KOÇIBELLI

LANDI GUSHI

LEDINA ALIOLLI

MATEO BALLI

METIN VENXHA

NIKOLLAQ DOKU

SORINA KOTI

SUELA MYRTOLLARI

Dega Maliq

ALFRED GEGA

ELIDJON KOLLÇINAKU

ERVIN SALIANJI

MAGDALENA HOXHA

XHEVDET BELISHTA

Dega Pogradec

ANILA HYSENBEGASI

ARJAN MALCELLARI

ARMANT ZERKA

EDUART KAPRI

ERALD KAPRI

ERLIS ÇELA

GENTI ÇELA

KLEVIS BALLIU

OLIGERT MUCOLLARI

SELAUDIN JAKUPLLARI

Pas përfundimit të procesit të konsultimit me anëtarësinë, kandidatët e konfirmuar i nënshtrohen vlerësimit përfundimtar të Komisionit në fazën e tretë.

Anëtarët e komisionit votojnë bazuar, kryesisht, në vlerësimin e performancës politike të kandidatit dhe mundësinë e maksimalizimit të votës.

Pas këtij vlerësimi përfundimtar, lista me kandidatët që kalojnë fazën e tretë i dorëzohet për vendimmarje finale Kryesisë së Partisë Demokratike. Votimi i konsultimit të anëtarësisë nisi në Qarkun e Kukësit dhe deri tani kanë votuar më shumë se gjysma e qarqeve, Dibër, Gjirokastër, Berat, Shkodër, Lezhë, Durrës, Elbasan, Vlorë.

Procesi po ndiqet nga afër nga Sekretari i Përgjithshëm, Gazment Bardhi, dy nënkryetarët Edi Paloka dhe Edmond Spaho, Sekretari Organizativ Sahit Dollapi dhe Sekretari i Burimeve Njerëzore, Ervin Minarolli.

Ngjarja paraprake

Kina dhe vendet e tjera të Kombeve të Bashkuara kërkojnë heqjen e sanksioneve për të trajtuar virusin

Ngjarja e ardhëshme

Zv.kryeminsitri Grubi pret në takim zv.drejtorin e Doganave, Buçi: Diskutohen punët, projektet dhe përfaqësimi i drejtë dhe adekuat

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian