351 raste aktive me coronavirus në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në total numri i rasteve aktive me coronavirus është 351.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 143 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.827.642 doza të vaksinës.

Deri më sot 822.516 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 102.264 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Nga 635 testime, 21 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 22 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.717.

Në total numri i rasteve aktive është 351.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Abazoviç: Sundimi i ligjit dhe zhvillimi ekonomik dy prioritetet e qeverisë

Story i radhës

Deputetët gjermanë nga partia e Scholz: E mbështesim Kosovën në rrugën drejt Këshillit të Evropës

Të fundit nga