344 gjoba për mosmbajtje të maskës në 24 orët e fundit

Ministria e Punëve të Brendshme në Maqedoni njofton se ka vazhduar me aktivitetet për zbatimin e masave për mbrojtje nga koronavirusi. Nga kjo ministri thonë se në 24 orët e fundit janë regjistruar 344 raste të mosmbajtjes së maskës mbrojtëse.

MPB ju bën thirrje qytetarëve që t’i respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria, për parandalimin e COVID-19.

Ngjarja paraprake

Hysaj kurrë më në qendër të vëmendjes

Ngjarja e ardhëshme

Mundësi 180 kilogramësh, ia huq

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian