32,906 raste aktive me koronavirus në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në total numri i rasteve aktive me coronavirus është 32,906.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 172.044, ndërkaq nga fillimi i pandemisë nga coronavirusi kanë vdekur 3,021 persona.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 4.022 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.781.110 doza të vaksinës.

Deri më sot 805.802 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 81.020 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Денес се празнува: Преподобен Ефтимиј Велики

Story i radhës

Detaje nga operacioni në Elbasan. Kush përfundoi në pranga?

Të fundit nga