324 raste të reja, 3 të vdekur nga KOVID-19

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë bërë 2.290 testime për koronavirus, ndërsa 324 raste kanë rezultuar pozitiv.

Prej tyre shumica janë në Shkup – 207, Manastir – 19, Prilep – 17, Ohri – 13, Kumanova – 11, Kavadari – 9, Tetova dhe Velesi – 6, Negotina – 5, Kërçova dhe Gjevgjelia – 4, Gostivari, Strumicë, Koçani, Vinica dhe Kratovë – 3, Struga dhe Kriva Pallanka – nga 2, Resnja, Radovishi, Valandova dhe Pehçeva – nga 1.

Nga MSH thonë se në 24 orët e fundit ka ndërruar jetë vetëm një person, ndërsa nga sistemi “Termini im” janë paraqitur edhe dy pacientë të vdekur, të cilët kanë ndërruar jetë në periudhën midis 4 dhe 5 mars 2022.

ISHP ka regjistruar 287 pacientë të shëruar.

Me rastet e sotme numri i përgjithshëm i të infektuarve shkon në 302.548, prej të cilëve 291.431 janë shëruar, ndërsa 9.162 kanë ndërruar jetë.

Numri i rasteve aktive deri sot (17 mars) është 1.955.

Story i mëparshëm

77 vjetori i themelimit të Kryqi të Kuq, “puna jonë dëshmon humanizmin dhe solidaritetin”

Story i radhës

SASHK: Të revoltuar për zvarritjen e rrogave në arsim

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish