32 milionë të shëruar nga COVID-19 në botë

Numri i njerëzve që u shëruan nga koronavirusi
në botë arrin shifrën 32 milionë, sipas të dhënave nga faqja e internetit
Worldometers, transmeton Gazeta Sinjali.

Deri më tani, 32.001.313
pacientë janë kuruar nga COVID-19 në botë ose 96% e 43.520.941 e të gjitha
rasteve të regjistruara.

1.161.360 njerëz kanë
vdekur nga pasojat e sëmundjes infektuese deri më tani, që është 4% e numrit të
përgjithshëm të pacientëve.

Aktualisht janë 10.358.268 raste aktive. Simptomat e lehta të sëmundjes tregohen nga 99% e të infektuarve ose 10.280.049 njerëz, ndërsa 78.219 pacientë janë në gjendje kritike. /Gazeta Sinjali/

Ngjarja paraprake

Kryediplomati rus apelon për dialog në Mesdheun Lindor

Ngjarja e ardhëshme

Llukanik me Spinaq dhe Patate – Receta me Shije të Veçantë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian