31 viktima dhe 977 raste të reja me COVID

Në 24 orët e fundit janë kryer 2 930 teste të dyshuara për CoViD-19 dhe prej tyre 977 kanë rezultaur pozitivë me koronavirus, ose 33 per qind e testeve. Po ashtu në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë edge 31 pacientë. Ndërsa janë shëruar edhe 843.

Burimi: alsat.mk

Ngjarja paraprake

Familjarët ankohen se i vdekuri nga Covid në Mitrovicë u la në dhomë me të gjallët

Ngjarja e ardhëshme

AHMETI: Ndarja e Maqedonisë gjatë vitit 2001 do të kishte pasoja të paparashikueshme për të dyja palët (VIDEO)

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian