30 të vdekur e 6.254 raste të reja me COVID-19 në Serbi

Gjatë 24-orëve të fundit në Serbi është shënuar shifër rekorde e të infektuarve me koronavirus.

Autoritetet shëndetësore në Serbi kanë njoftuar të premten se në 24 orët e fundit në këtë vend kanë vdekur 30 pacientë si pasojë e COVID-19, ndërkohë që janë regjistruar 6.254 raste të reja pozitive.

Rastet pozitive kanë dalë nga kryerja e 19.301 mostrave.

Të hospitalizuar janë 5.803 pacientë, kurse në respiratorë 192.

Numri i të vdekurve ka shkuar në 1.140, kurse i të prekurve me COVID-19 në 110.351.

Deri më tash, në këtë vend janë kryer mbi 1.5 milionë mostra për koronavirus.

Ngjarja paraprake

Amir Rrahmani pozitiv në COVID-19

Ngjarja e ardhëshme

7 vjet pa Sokol Olldashin/ Miqtë, familjarët, shokët dhe kundërshtarët e kujtojnë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian