30 raste të reja dhe asnjë vdekje nga Covid-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 30 raste të reja me Covid-19 dhe asnjë rast i vdekjes. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se sot janë shëruar 31 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 223.715. Në total numri i rasteve aktive është 592.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 278 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.821.818 doza të vaksinës. Deri më sot 820.271 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë./albeu.com

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

U mbajt punëtoria me temë “Hartimi i Strategjisë Komunale për Barazi Gjinore dhe plani i Veprimit 2022-2025”

Story i radhës

Takim Xhaferi-Edshtadler

Të fundit nga