283 gjoba për mosmbajtje të maskës mbrojtëse

Nga MPB informojnë se gjatë ditës së djeshme janë shqiptuar 283 gjoba për mosmbajtje të maskës mbrojtëse.

“Gjatë ditës së djeshme (07 / 08.11.2020) në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, për sa i përket masës për bartjen e maskës mbrojtëse, janë regjistruar 283 shkelje”, thonë nga MPB.

Ministria e Brendshme u bënë thirrje qytetarëve t’i respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria për ballafaqim me Covid-19.

Ngjarja paraprake

Shqiptohen 283 gjoba për mosmbajtje të maskës mbrojtëse

Ngjarja e ardhëshme

Florenzi i bind të gjithë në Francë, PSG përgatitet për blerjen përfundimtare të tij

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian