27 vjeçari ia merr telefonin të dashurës, shokohet nga ajo që sheh; Nuk mund..!

Një 27 vjeçar ka rrëfyer problemet me të dashurën e tij, 28 vjeçare,

Ai ka rrëfyer se gjatë një feste është dehur, ku më pas edhe ka puthur një vajzë tjetër.

27 vjeçari këtë gjë ia tregoi të dashurës së tij, por asaj nuk i pengoi, gjë që e bëri të dyshoj dhe e shtangu atë.

Kështu, ai mori telefonin e saj dhe zbuloi foto dhe biseda provocative me djemë të tjera.

Për këtë gjë, kërkoi një ndihmë nga psikologia e “The Sun”, përcjell “Bota sot”.

Rrëfimi i plotë

Kur putha një vajzë tjetër në një festë, e dashura ime ishte çuditërisht e lezetshme për këtë.

Tani e di pse: në fillim të marrëdhënies sonë, ajo ishte ende duke fjetur me djem të tjerë.

Ne kemi qenë së bashku për tre vjet. Unë jam 27 dhe ajo është 28.

Gjithçka po shkonte mirë përpara se të ndodhte kjo. U argëtuam dhe ndamë një jetë seksuale fantastike.

Ne kemi qenë ekskluzive për dy vjet, që kur i kërkova të ishte e dashura ime zyrtare.

Muajin e kaluar shkova në festën e ditëlindjes së shokut tim më të mirë. E dashura ime nuk mundi të vinte, pasi kishte angazhime pune.

Kishte shumë njerëz që nuk i njihja në festë, duke përfshirë një vajzë që interesohej qartë për mua dhe mjaft këmbëngulëse.

Si gjithë të tjerët atje, edhe unë u deva jashtëzakonisht. Nuk po kërkoj justifikime, por e bëri të vështirë ta refuzoja këtë vajzë kur ajo erdhi tek unë.

Ne përfunduam duke pasur një snog të dehur në pistën e vallëzimit. Ajo më kërkoi të kthehesha tek e saja, por unë i thashë jo.

Më pas, u ndjeva vërtet fajtor, kështu që i tregova të dashurës sime se çfarë kishte ndodhur.

Prisja që ajo të ishte vërtet e zemëruar dhe madje të më linte. Në vend të kësaj, ajo tha: “Mos u shqetësoni për këtë, këto gjëra ndodhin” dhe nuk dukej aspak e mërzitur.

Kjo më bëri të dyshoja.

Kështu që unë shkova në telefonin e saj atë natë dhe pashë mesazhet e saj të vjetra. Gjeta shumë nga djem të tjerë, të gjitha mesazhe të dërguara kur po shiheshim tashmë.

Kishte seks dhe foto të qarta, dhe ishte e qartë se ajo ishte takuar me disa prej tyre për seks.

Gjatë gjithë kohës, nuk e kisha idenë. Ajo gjithmonë kishte gënjyer se ku po shkonte dhe pse nuk mund të më takonte.

I thashë asaj çfarë gjeta dhe ajo ishte shumë më e mërzitur për mua që shikoja përmes telefonit të saj sesa për puthjen time të dehur!

Ne patëm një grindje të madhe dhe u flas të gjithë miqve të mi. Ata menduan se ajo ishte krejtësisht jashtë funksionit.

Tani ajo dëshiron që ne të përpiqemi ta lëmë këtë pas nesh dhe të fillojmë përsëri. Ajo këmbëngul se nuk ka fjetur me askënd tjetër që kur jemi zyrtarizuar.

Por miqtë e mi tani mendojnë se ajo është e lehtë dhe se unë duhet ta heq. Ajo nuk e di që i kam thënë dikujt tjetër për të kaluarën e saj.

Dhe nuk jam i sigurt se mund t’i besoj asaj.

Përgjigja e psikologes: Besimi ishte zhdukur përpara se të zbuloje prova të mashtrimit të saj.

Nuk do ta kishit shikuar telefonin e saj nëse nuk do të kishit dyshuar për diçka.

Megjithatë, nuk ishe ekskluzive kur ajo flinte me djemtë e tjerë, kështu që mund të thuash se nuk ka bërë asgjë të keqe.

Nga ana tjetër, ajo të gënjeu se ku ishte.

Është e kuptueshme që u keni thënë miqve tuaj, por tani mendimet e tyre po ju turbullojnë gjykimin.

Kërkojuni atyre të respektojnë vendimet tuaja dhe t’ju mbështesin.

Përqendrohuni në marrëdhënien tuaj dhe mendoni nëse doni t’i rregulloni gjërat me të dashurën tuaj.

Rindërtimi i besimit nuk është i lehtë. Nëse të dy dëshironi t’i jepni një hap tjetër, duhet të flisni hapur dhe sinqerisht.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Hidhet shorti i Kupës së Mbretit, Real Madrid gjen ekipin e kategorisë së katërt

Story i radhës

Nesër kongresi i ASH-së, pritet konfirmimi i Arben Taravarit për kryetar

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish