248 kundërvajtje në komunikacion

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë ditë së djeshme vazhdoi me aksionet e përforcuara në fushën e komunikacionit.

Në territorin e Bashkisë së Shkupit janë shqiptuar 248 masa prej të cilave 60 janë për mosdhënie të përparësisë për këmbësorë, tetë për vozitje pa leje, 13 për kundërvajtje që kryejnë këmbësorë”, thonë nga SPB Shkup.

Po ashtu janë shqiptuar edhe 6 dënime për përdorim të telefonit gjatë vozitjes, 5 për kalim në të kuqe dhe 72 për tejkalim shpejtësia.

Ata shtojnë se aksionet e forcuara do të vazhdojnë edhe gjatë ditëve të ardhshme.

U bëjmë thirrje qytetarëve që t’i respektojnë rregullat në mënyrë që ta risim sigurinë në komunikacion”, thuhet në njoftimin e policisë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Thëniet më të bukura nga Spanja

Story i radhës

Ковачевски – Мецола: Поддршката на Европскиот парламент е значајна за проширувањето на ЕУ со земјите од Западен Балкан

Të fundit nga