24 raste të reja me koronavirus në Kinë

Kina ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit me koronavirus.

Kina ka raportuar 24 raste të konfirmuara me COVID-19, duke përfshirë shtatë raste të transmetuara në nivel lokal dhe 17 që mbërrinin nga jashtë kontinentit, tha Komisioni Kombëtar i Shëndetësisë të mërkurën, raporton Reuters.

Pesë nga rastet e transmetuara lokalisht u raportuan në Provincën Liaoning të Kinës verilindore dhe secili nga një në Pekin dhe Heilongjiang, tha komisioni në raportin e tij të përditshëm.

Asnjë rast i ri i dyshuar ose vdekje në lidhje me sëmundjen nuk u raportuan të martën, tha komisioni.

16 pacientë me COVID-19 në territorin kinez u lëshuan nga spitalet pas shërimit të martën.

Deri në fund të së martës, një total prej 4,247 rastesh të importuara ishin raportuar në kontinent.

Midis tyre, 3,978 ishin lëshuar nga spitalet pas shërimit, dhe 269 mbetën të shtruar në spital.

Asnjë vdekje nuk është raportuar në mesin e rasteve të importuara.

Ngjarja paraprake

Reagimi brilant i Bruno Fernandesit në golin triumfues të shënuar nga Rashford

Ngjarja e ardhëshme

Ndau çiftin Melisa-Boateng? Diletta Leotta relaksohet në shtëpi dhe "tërbon" fansat

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian