23 vjet nga vrasja e piktorit Kadri Kadriu

Sot mbushen 23 vjet nga vrasja e piktorit të mirënjohur mitrovicas, Kadri Kadriu.

Kadri Kadriu gjatë kthimit për në shtëpinë e tij te kullat e famshme me “plis” në lagjen “Kroi i Vitakut”, pas qëndrimit te të afërmit, ai kapet tinëzisht nga forcat paramilitare e makineria serbe dhe vritet mizorisht.

Ndërsa trupi i tij u gjet në Stan Tërg.

Në këtë ditë, familjarë, poetë, artistë të profileve të ndryshme, si dhe qytetarë, bëjnë homazhe te varri i piktorit, ndërsa vizitojnë edhe familjarët.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Kina: Situata në Ukrainë është shqetësuese

Story i radhës

Parashikimi i motit në Shqipëri

Të fundit nga