22 viktima dhe 561 raste të reja të të infektuarve me Kovid-19

Ministria e Shëndetësisë në 24 orët e fundit ka njoftuar se janë kryer 1901 teste, prej të cilëve 561 persona kanë rezultuar pozitiv ndaj Kovid-19 dhe atë në Shkup-271, Kumanovë29, Dibër-2, Shtip-19, Prilep-33, Tetovë-26, Strugë-3, Veles-20, Manastir-17, Ohër-11, Kavadar-18, Gostivar-10, Gjevgjeli-15, Strumicë-32, Kriva Pallankë-3, Radovish-2, Krushevë-1, Koçanë-12, Probishtip-4, Demir Hisar-1, Makedonski Brod-2, Berovë-8, Vinicë-1, Delçevë-1, Kratovë-03, Sveti Nikollë-5, Kërçovë-6, Resnjë-2 dhe Negotinë-4.Ndërkohë që janë shëruar 197 pacientë, ndërsa betejën me Kovid 19 e kanë humbur gjithsejtë 22 persona.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me Kovid-19 në Maqedoninë e Veriut që nga fillimi i pandemisë është 26954, numri i personave të shëruar 18627, i të vdekurve 919, ndërsa për momentin numri i rasteve aktive është 7408.

Ngjarja paraprake

Të vrarët me bombë në qendrën arsimore të Kabulit ishin kryesisht adoleshentë

Ngjarja e ardhëshme

22 viktima dhe 561 raste të reja me Kovid-19

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian