22 persona e shkelën orën policore, 537 gjoba për mos mbajtjen e maskës

Prej orës 20.00 часот (18.04.2021) deri në ora 05.00 (19.04.2021) është konstatuar, se 22 persona nuk e kanë respektuar ndalesën për lëvizje.

Gjatë ditë që lamë pas, (18/19.04.2021) sërish, në territorin e Maqedonisë së Veriut për masën e mbajtjes së pajisjes mbrojtëse në fytyrë, janë regjistruar 537 shkelje.

Ministria e Punëve të Brendshme apelon deri te qytetarët, që t’i respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria, dhe të gjithë bashkërisht të kontribuojmë në parandalimin e shpërndarjes së Covid-19.

Ngjarja paraprake

Kufijtë e Greqisë mbesin të mbyllur edhe një javë

Ngjarja e ardhëshme

Zbulohen fjalët e fundit të Elizabethës për Princin Philip

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian