20 viktima dhe 487 raste të reja me virus

Në 24 orët e fundit janë bërë 3491 testime ndërsa janë regjistruar 487 raste të reja pozitive.AdvertisementsSipas qyteteve në Shkup janë regjistruar 230, në Kumanovë 50, në Shtip 28, në Koçan 20, në Veles 18, në Manastir 13, Strumicë 10, Gjevgjeli 9, Kavadar, Ohër dhe Kratovë nga 8, Tetovë, NEgotinë, Shën Nikollë dhe Resnjë nga 6, në Kërçovë dhe Kriva Palankë nga 5, Strugë dhe Probishtip nga 4, Radovish dhe Vinicë nga 3, Vallandovë, Bogdanc, Krushevë, Makedonska Kamenicë dhe Pehçevë nga 2 ndërsa në Berovë dhe Demir Hisar nga 1.Kanë ndëruar jetë 20 pacientë gjithsej. Viktimat ishin të moshës nga 33 deri në 83 vjeç.Nga ana tjetër janë shëruar 1487 pacientë e kështu numri i rasteve aktive bie në 5699. Numri i rasteve të vdekjes, pa dy shënon 7000. Numri i të shëruarve është 185459 ndërsa numri i të infektuarve deri më tani ka arritur në 198156.

Ngjarja paraprake

Kush është antishqiptari Aleksandar Pandov, njeriu i afërt i Danella Arsovskës?

Ngjarja e ardhëshme

Squid Game është shfaqja më e shikuar në historinë e Netflix

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian