20 mijë fëmijë lindën në QKUK dhe në spitale rajonale gjatë vitit të kaluar në Kosovë

Agjencia e Statistikave të Kosovë ka publikuar statistikat për vitin 2019 sa i përket shëndetësisë në sektorin publik dhe sektorin privat.

Sipas këtij raporti, numri më i madh i lindjeve në spitalet e përgjithshme është në Prizren, pas Qendrës Klinike Universitare të Kosovës.

Kështu numri i lindjeve në Spitalin e Prizrenit gjatë vitit të kaluar ka qenë 3 mijë e 118, derisa më së paku lindje ka pasur në Spitalin e Vushtrrisë, gjithsej 330.

Kurse në QKUK, janë regjistruar 9 mijë e 461 lindje.

Ngjarja paraprake

Paraqitje horror e Lakers, Miami ngushton serinë finale në 2:1

Ngjarja e ardhëshme

Indi, mbi 900 viktima të reja nga COVID-19

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian