2-vjeçarit i shpëtohet jeta në Skenderaj, mjekët i hoqën arrë nga kanali i frymëmarrjes

Jeta e një 2-vjeçari është shpëtuar mbrëmë nga mjekët e Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Skenderaj.

Një copë arre i kishe mbetur fëmijës në rrugët e frymëmarrjes ku familjarët me urgjencë e paraqitën fëmijën tek mjekët.

Doktori Bashkim Nura dhe infermierët Sejdi Avdiu e Besim Fejza me profesionalizëm reaguan dhe e hoqën arrën nga kanalet e frymëmarrjes për të kthyen fëmijë në normalitet.

Familjarët e fëmijës kanë përgëzuar mjekët për këtë intervenim të jashtëzakonshëm.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Arrestohet “bosi” i drogave nga Saranda

Story i radhës

Rama për Bujar Osmanin: Do isha shumë i lumtur sikur ta kishim në Qeverinë e Shqipërisë

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish