19-vjeçari u ekzekutua nga bandat në Shkodër! Nëna e tij ndihet e kërcënuar për jetë, kërkon ndihmë dhe drejtësi

Nëna e 19-vjeçarit që u ekzekutua pak ditë më parë në Shkodër, ndihet e kërcënuar për jetën dhe kërkon drejtësi për vrasjen e djalit.

Sipas Elvira Xhenjes, Erjoni u vra për shkak të kushërinjve të tij që janë persona të përfshirë në grupe kriminale:

Vrasja e djalit ka qenë një tronditje e madhe për familjen tonë, por jo vetëm. Dhimbjen për djalin tim e kam parë në sytë e gjithë prindërve që në sytë e mi kanë parë veten e tyre, sesi një fëmije të pafajshëm i merret jeta pa të drejtë. Dhimbjen për Erjonin e kam parë në sytë e të rinjve që e kuptojnë sesa e pasigurt dhe e pa vlerë është jeta në Shqipëri. Fatkeqësia e djalit tim ishte se kushërinjtë e tij janë me precedentë penalë.

Ky fakt i dha të drejtën dorës kriminale që t’ia marrë pa mëshirë jetën djalit tim. Ky fakt i dha të drejtë portaleve që ta godasin për herë të dytë Erjonin, duke cenuar dinjitetin e tij me informacione të pavërteta dhe duke trazuar shpirtrat e familjarëve sërish.

Erjon Xhenje ka qenë student i degës fizioterapi. Ka qenë një i ri me angazhime në jetën personale dhe shoqërore. Erjoni është edukuar me vlera dhe i ka manifestuar në familje dhe në rrethin e tij të pastër shoqëror.

Kërkoj nga shteti drejtësi për djalin tim. Kërkoj gjithashtu që familja ime të merret në mbrojtje pasi ndihemi të pambrojtur. Erjoni ka qenë një djalë besimtar. Jam e sigurt që ai është lule në xhenet. Allahu e pastë në mbrojtje pasi në këtë jetë ka padrejtësi.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Pacienti i sëmurë rëndë me zemrën operohet dhe merr zemër nga një donator

Story i radhës

Milani po konsideron transferimin e Brojës

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish