19 санкции за непрописно вградени фолии

 

Во периодот од 31.01.2022 до 06.02.2022  Министерството за внатрешни работи спроведе акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на неисполнување на пропишаните услови во однос на затемнувањето на стаклата на возилата. При контролата санкционирани се 19 учесници во сообраќајот. На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта. 

skopjeinfo.mk

Story i mëparshëm

ISHP Maqedoni: Vaksinimi anti-Kovid i preferuar edhe për shtatzënat dhe ato të cilat planifikojnë shtatzëni

Story i radhës

Декларацијата на ВМРО-ДПМНЕ за Гоце: Политичко подметнување или обид за обединување

Të fundit nga