18,506 raste aktive me coronavirus në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në total numri i rasteve aktive është 18,506.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 198.645, ndërkaq nga fillimi i pandemisë nga coronavirusi kanë vdekur 3,058.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 1.312 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.796.305 doza të vaksinës.

Deri më sot 809.228 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 90.619 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19. 

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Mos i shtyni punët e vështira për më vonë

Story i radhës

Имунизацијата како услов за укинување на превентивните мерки, се преговара со „Фајзер” за набака за лекот против ковид-19

Të fundit nga