17 kazinotë më të mira të Bitcoin për lojërat BTC dhe bonuset kripto në 2022

Kazinotë më të mira të bitcoin janë të njohura për shkak të transaksioneve të tyre me shpejtësi rrufe, pagesave pa tarifa dhe sigurisë së shtuar. Ndërsa më shumë kazino në internet po përqafojnë zhurmën e kriptove, zgjedhja e kazinosë më të mirë të bitcoin mund të jetë mjaft sfidë.

Nëse jeni një adhurues i kriptove që kërkoni vendin më të mirë për të shpenzuar fondet tuaja të kriptove, ne kemi grumbulluar faqet më të mira të lojërave të fatit bitcoin që ofrojnë shumëllojshmëri kryesore të lojërave, bonuse kripto me kërkesa të drejta bastesh dhe shërbim të besueshëm ndaj klientit.

Lexoni më tej dhe zbuloni se cila kazino kripto në internet është më e përshtatshme për ju.

Shikimi i parë:

 1. Kazinoja më e mirë Bitcoin në përgjithësi – Bitstarz
 2. Më e mira për shumëllojshmërinë e lojërave – mBit Casino
 3. Kazinoja më e mirë Bitcoin për lojëra elektronike – Kazino 7bit
 4. Më e mira për baste sportive – Cloudbet
 5. Kazino popullore bitcoin për lojëra të ulëta – Red Dog

Nënkampionët:

 1. Lojëra elektronike.lv
 2. Kazino e egër
 3. Kunji.com
 4. Ndezje
 5. Bovada
 6. Las Atlantis
 7. BetOnline
 8. SuperSlots
 9. Sportsbetting.ag
 10. El Royale
 11. Juicy Stakes
 12. Cardroom i Amerikave

Top 5 faqet më të mira të kazinove Bitcoin

1. Bitstarz – Kazinoja më e mirë e Bitcoin në përgjithësi

rekuizitë 

 • 3,500+ lojëra kazino në internet
 • Përputhen 100% deri në 1 BTC + 180 rrotullime falas
 • 20 rrotullime falas vetëm për t’u regjistruar
 • Pranon 6 forma të kriptos
 • Tërheqje të menjëhershme të kriptove pa tarifa

Cons 

 • Nuk ka lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë (ende)
 • Nuk pranohen monedha fiat

Shumëllojshmëria e lojërave: 4.9/5

Lojtarët që kanë luajtur kumar në internet vitet e fundit mund të habiten kur gjejnë lojëra të reja dhe emocionuese këtu në Bitstarz.

Ndërsa ata (në mënyrë zhgënjyese) nuk ofrojnë ndonjë lojë me tregtarë të drejtpërdrejtë, ata po përditësojnë vazhdimisht katalogun e tyre tashmë të gjerë; dhe ne po i mbajmë shpresat tona për një përditësim që përfshin poker live dhe blackjack.

Ndërkohë, të thuash se lojtarët kanë ende shumë për të zgjedhur është një nënvlerësim. Në faqen e tyre, lojtarët do të gjejnë mbi 3,500 lojëra të shpërndara në lojëra elektronike, video poker, blackjack, rrota ruleti, tavolina baccarat dhe bingo.

Bonuset: 4.6/5

Na pëlqeu bonusi i mirëseardhjes pa depozita të Bitstarz – lojtarët mund të përfitojnë nga 20 rrotullime falas vetëm për të krijuar një llogari. Megjithatë, na pëlqeu më shumë ndeshja e tyre e depozitave – kur lojtarët bëjnë depozitën e tyre të parë në BTC me Bitstarz, ata do të marrin një ndeshje bonus 100% deri në 1 BTC së bashku me 160 rrotullime falas.

E vetmja gjë që mund të zgjidhnim këtu është kërkesa e tyre e basteve 40x. Megjithatë, për ofertat kaq të mëdha, ne kemi parë që kazinotë e tjera të Bitcoin kërkojnë një lojë 50x; kështu që ne nuk mund ta bëjmë këtë grevë kundër tyre.

Në anën e mirë, sepse 100% e çdo basti të lojërave elektronike që bëni plotëson kërkesat e tyre për lojë; 180 rrotullimet tuaja falas do t’ju ndihmojnë të fitoni paratë tuaja bonus.

Opsionet bankare: 4.4/5

Ne duhet ta themi këtë menjëherë – Bitstarz nuk pranon monedha fiat. Kjo do të thotë se ata nuk pranojnë asnjë depozitë me kartë krediti ose e-portofol, por ata marrin 6 forma të kriptos.

Lojtarët mund të bëjnë depozitat e tyre dhe të marrin fitimet e tyre përmes BTC, ETH, Bitcoin Cash, Dogecoin, Litecoin dhe Tether. Nëse nuk keni asnjë kriptovalutë në dorë, Bitstarz do t’ju lejojë të blini cilindo nga 6 format që pranojnë drejtpërdrejt përmes faqes së tyre.

Për më tepër, kufijtë e tyre të ulët të basteve u japin atyre disa pikë shtesë këtu.

Lojtarët duhet të depozitojnë vetëm 0.01 ETH ose 0.0002 BTC në mënyrë që të kualifikohen për ndeshjen e depozitave 100% të Bitstarz dhe 180 rrotullime falas. Ju gjithashtu mund të përfitoni nga tërheqjet e menjëhershme dhe pa tarifa direkt në portofolin tuaj të kriptove sa herë që goditni.

Mbajtësit e Bitcoin (dhe ata që janë të gatshëm të blejnë disa) do ta shohin Bitstarz të jetë i përshtatshëm.

Mbështetja e klientit: 5/5

Bitstarz e bën të lehtë të kontaktosh me ekipin e tyre të mbështetjes së klientit. Përveç ofrimit të bisedës live, telefonit dhe komunikimit me email 24/7; ato mund të arrihen edhe përmes Facebook dhe Twitter.

Ata mburren me disa nga kohët më të shpejta të përgjigjes në industri. Kur u dërguam atyre një bisedë të drejtpërdrejtë, morëm një përgjigje në më pak se 5 minuta; dhe na u desh të prisnim vetëm 6 orë përpara se të merrnim një përgjigje me email.

Thirrja e linjës së tyre telefonike na solli rezultate të ngjashme. Pritëm në pritje për më pak se 10 minuta përpara se të flisnim me dikë, por vumë re gjithashtu një veçori unike të tyre. Nëse jeni duke u përballur me një kohë të gjatë pritjeje kur telefononi numrin e tyre, sistemi i tyre i automatizuar do t’ju telefonojë përsëri kur një nga stafi i tyre të jetë në dispozicion për t’iu përgjigjur pyetjeve tuaja.

Në përgjithësi: 4.72/5

Ka shumë gjëra për të admiruar rreth Bitstarz, por ajo që bie në sy për ne është katalogu i tyre mbresëlënës i lojërave dhe mbështetja e besueshme e klientit. Ne do të donim të shihnim më shumë kriptovaluta të shtuara në të ardhmen e afërt, por ne jemi mjaft të kënaqur me atë që është në dispozicion për momentin.

2. mBit Casino – Kazinoja më e mirë në internet e Bitcoin për varietetet e lojërave

rekuizitë 

 • Përputhen 110% deri në 5 BTC + 300 rrotullime falas
 • 2,700+ lojëra kazino bitcoin
 • Kërkesa për bast 35x
 • Pranon 6 forma të kriptomonedhës

Cons 

 • Nuk disponohen lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë

Shumëllojshmëria e lojërave: 4.8/5

mBit nuk është shumë prapa Bitstarz për sa i përket bibliotekës së tyre të lojërave – ata ofrojnë 2,700+ lojëra bitcoin me cilësi të lartë në total. Për më tepër, ata mbajnë mbi 100 lojëra tavoline për të kënaqur pothuajse çdo lojtar, megjithëse (për fat të keq) asnjë prej tyre nuk vjen me një tregtar të drejtpërdrejtë.

Sidoqoftë, nuk do ta gjeni veten të etur për opsione më të reja këtu. Në faqen e tyre, do të gjeni mbi një mijë lojëra elektronike me cilësi të lartë, lojëra blackjack, variante video pokeri, rrota ruleti, dhoma të ndryshme bingo dhe një lojë keno.

Ashtu si Bitstarz, mBit gjithashtu po përditëson vazhdimisht katalogun e tyre me lojëra të reja dhe tituj emocionues, kripto-ekskluzivë në baza ditore. Lojtarët që gëzojnë të kenë mijëra opsione për të lëvizur do të jenë një ndeshje e përkryer për mBit.

Bonuset: 4.6/5

mBit është kazinoja jonë e lartë Bitcoin për bonusin e tyre bujar të depozitave. Edhe pse nuk do të gjeni ndonjë bonus mirëseardhjeje pa depozitë këtu; kur fillimisht depozitoni të paktën 10 dollarë BTC, do të merrni një ndeshje 110% deri në 5 BTC përveç 300 rrotullimeve falas.

300 rrotullimet tuaja falas mund të përdoren në cilindo nga 1,100+ automatet e tyre. Për më tepër, ne u dhamë atyre një renditje afër perfektit në këtë fushë, sepse ata kanë një kërkesë minimale të basteve 35 herë.

Edhe një herë, për shkak se 100% e çdo basti slot që bëni shkon drejt kënaqjes së lojës së tyre, ju do të jeni në gjendje të rifitoni bonusin tuaj shumë shpejt në krahasim me kazinotë e tjera të bitcoin në internet.

Opsionet bankare: 4.3/5 

Ashtu si Bitstarz, mBit është një kazino vetëm me kripto. Edhe pse ata nuk pranojnë asnjë monedhë fiat, ata pranojnë dhe paguajnë në 6 forma të kriptos. Lojtarët mund të bëjnë depozitat e tyre dhe të marrin fitimet e tyre përmes BTC, Bitcoin Cash, ETH, Litecoin, Dogecoin dhe Tether.

Si një nga zgjedhjet tona kryesore, ato ofrojnë tërheqje të menjëhershme dhe pa tarifa në lidhje me kufijtë minimalë të basteve. Lojtarët duhet të depozitojnë vetëm 0.005 BTC në mënyrë që të kualifikohen për ndeshjen e tyre të bonusit dhe ata mund të tërheqin fitimet e tyre me vetëm 20 dollarë (ekuivalente) në portofolin e tyre të kazinosë.

Ne e dimë se entuziastët e kriptomonedhave nuk do ta kenë problem të vendosin bastet e tyre këtu; por ne do të dëshironim t’i shihnim ata të tregojnë më shumë dashuri për lojtarët e fiat në një moment.

Mbështetja e klientit: 4.2/5

Ekipi i mbështetjes së klientit të mBit nuk është asgjë më pak se në top. Ata ofrojnë ndihmë 24/7 të drejtpërdrejta, telefon dhe email, përveç përgjigjeve të shpejta rrufe në të gjitha mjetet e komunikimit.

Ne morëm një përgjigje me email nga mBit brenda 12 orëve, ndërsa përdorimi i veçorisë së tyre të bisedës live na mori një përgjigje nga një person real në më pak se 10 minuta.

Për më tepër, kur telefonuam numrin e tyre të telefonit, ishim në pritje për rreth 15 minuta përpara se të flisnim me një nga përfaqësuesit e tyre.

Në përgjithësi: 4.47/5

mBit vjen si një i dyti afër Bitstarz, dhe për arsye të mirë. Biblioteka e saj konkurruese e lojërave ka shumëllojshmërinë e lojërave që kërkon çdo adhurues i kriptove. Banka është mjaft fleksibël dhe mbështetja e klientit është në të njëjtin nivel me kazinotë e tjera kryesore të bitcoin.

3. Kazino 7bit – Zgjedhja më e mirë e lojërave elektronike për një faqe bixhozit Bitcoin

rekuizitë 

 • 1,200+ lojëra elektronike me cilësi të lartë
 • RTP mesatare prej 95.6%
 • Të përfshira lojëra elektronike progresive jackpot
 • Pranon monedha fiat
 • Shpejtësi të shpejta pagesash në të gjithë bordin

Cons 

 • Nuk ofrohen lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë
 • Bonusi në para është dukshëm më pak bujar
 • Kërkesa për bast 40x për të gjithë lojtarët

Shumëllojshmëria e lojërave: 4.5/5

7Bit është kryesisht një kazino me qendër lojërat elektronike. 93% e 1,288 provizioneve të tyre të kazinosë përbëhen nga bobina me cilësi të lartë dhe përqindja mesatare e tyre RTP (kthimi te lojtari) në të gjithë tabelën është 95.6%.

Ky është një lajm fantastik për gjuetarët e peshqve të mëdhenj – nëse jeni adhurues i lojërave elektronike jackpot progresive që mund të paguajnë në miliona, do të shijoni kohën tuaj me 7Bit. Ata mbajnë qindra lojëra elektronike me pagesë të lartë që ndoshta nuk i keni parë kurrë më parë.

Megjithatë, ata nuk e bëjnë është vetëm kanë mbështjellje slot – përzgjedhja e tyre e lojërave të tavolinës është mjaft e mjaftueshme për lojtarët e rastësishëm, megjithëse nuk do të gjeni ndonjë lojë live me tregtarë këtu. Ajo që do të gjeni janë lojëra blackjack, rrota ruleti, video poker, tavolina baccarat, dhoma bingo dhe disa lojëra keno.

Nëse jeni kryesisht këtu për lojëra elektronike me cilësi të lartë, por shijoni një ndryshim të ritmit herë pas here, 7Bit është për ju.

Bonuset: 4.3/5

7Bit ka disa oferta të ndryshme bonus për të zgjedhur. E para është e disponueshme për të gjithë lojtarët – do t’ju jepen 20 rrotullime falas vetëm për t’u regjistruar.

Ata gjithashtu ofrojnë para në dorë dhe bonuse kripto, por ndeshjet e tyre të kriptos janë dukshëm më bujare pa marrë parasysh se në çfarë mënyre e ndani atë.

Kur lojtarët zgjedhin të marrin një ndeshje fillestare të depozitave, ata do të marrin një ndeshje bonus 100% deri në 1.5 BTC or 100 dollarë para të gatshme përveç 100 rrotullimeve falas nga shkop. Sidoqoftë, nëse mund ta shihni veten duke luajtur me faqen e tyre për pak kohë, mund të përfitoni deri në 5 BTC or 500 dollarë para (në kombinim me 100 rrotullime falas) të shpërndara në 4 depozitat tuaja të para.

Ndërsa jemi të kënaqur që 7Bit është rritur për të pranuar monedhat fiat, është pak zhgënjyese t’i shohësh ata të zbatojnë të njëjtin kusht 40x për bastet si për paratë e gatshme ashtu edhe për ata që bëjnë bast kripto.

Opsionet bankare: 4.7/5

7Bit merr 6 forma të kriptos dhe disa forma të monedhës fiat, duke i bërë ato sitin më të përshtatshëm në këtë listë për bastorët e parave të gatshme dhe kriptove.

Lojtarët e kriptove mund të bastojnë me BTC, ETH, Bitcoin Cash, Litecoin, Dogecoin dhe USDT; ndërsa bastorët vetëm me para në dorë mund të depozitojnë përmes Visa/MasterCard, Maestro, Neosurf, Skrill dhe Neteller.

Ata ofrojnë kufij minimalë të ulët të depozitave – lojtarët duhet të depozitojnë vetëm 0.0006 BTC, ose 20 dollarë në para për të përfituar nga rrotullimet e tyre falas dhe ndeshjet e bonusit.

Ne vlerësuam gjithashtu shpejtësitë e tyre të shpejta të pagesave në të gjithë tabelën – të gjitha tërheqjet e kriptove janë të menjëhershme dhe të gjitha pagesat e fiat kërkojnë diku nga 48-72 orë për t’u përpunuar.

Mbështetja e klientit: 4/5 

7Bit u ofron lojtarëve mbështetje mbi mesataren e klientit përmes bisedës live 24/7, emailit dhe telefonit; edhe pse ne zbuluam se ata përgjigjen pak më ngadalë se dy zgjedhjet tona të para.

Kur telefonuam numrin e tyre të telefonit, ne ishim në pritje për afërsisht 30 minuta përpara se të dërgoheshim te një prej anëtarëve të ekipit të tyre.

Për më tepër, kur u dërguam atyre një bisedë të drejtpërdrejtë, atyre iu deshën rreth 15 minuta për të na dërguar një përgjigje; dhe kur i dërguam një email, ata na u kthyen brenda një dite.

Në përgjithësi: 4.37/5

Nëse jeni adhurues i lojërave elektronike, do të kaloni një kohë të mirë duke eksploruar seksionin e sloteve të kazinosë 7 bit. Përveç luajtjes së lojërave slot me cilësi të lartë, do të përfitoni gjithashtu nga një bonus bujar mirëseardhjeje që vjen me rrotullime falas. Për më tepër, procesi bankar i 7bit është mjaft i përshtatshëm edhe për fansat jo-kripto, duke i lejuar ata të depozitojnë fonde përmes metodave tradicionale bankare.

4. Cloudbet – Faqja më e mirë e basteve sportive Crypto

rekuizitë 

 • Mbi 20 linja bastesh sportive
 • Ofrohen lojëra të drejtpërdrejta me tregtarë
 • Ndeshja e bonusit arrin në 5 BTC
 • Pranon 12 forma të kriptos
 • Zgjedhje e larmishme e lojërave të kazinosë

Cons 

 • Fondet e bonusit lëshohen me rrjedhje
 • Asnjë linjë telefonike mbështetëse

Shumëllojshmëria e lojërave: 4.1/5

Cloudbet është i vetmi sajt i kazinosë në internet në këtë listë që sjell opsionet e basteve sportive, seksionin e tregtarëve të drejtpërdrejtë dhe një përzgjedhje të gjerë të lojërave shtesë të kazinove bitcoin së bashku.

Lojtarët mund të bastojnë mbi 20 sporte që përfshijnë gjithçka, nga lojërat e NBA deri te futbolli australian. Ndërsa disa nga shanset e tyre sportive nuk janë shumë konkurruese, me pak fat dhe kërkime, do të gjeni mjaft linja parash që ia vlejnë kohën tuaj.

Në anën e kazinosë online të faqes së tyre të internetit, lojtarët nuk do të kenë mungesë lojërash për t’u shijuar.

Përveç qindra rrotullave të lojërave elektronike me cilësi të lartë, ato presin blackjack, baccarat dhe ruletë me tregtarë të drejtpërdrejtë, së bashku me 50+ lojëra tavoline dhe disa variante video pokeri.

Bonuset: 4/5

Cloudbet krenohet me një nga vlerat më të larta të bonuseve në treg. Kur lojtarët bëjnë depozitën e tyre të parë në kripto, ata do të marrin një ndeshje 100% deri në 5 BTC – kjo e vendos përputhshmërinë e tyre të bonusit me zgjedhjen tonë numër 2.

Ata kërkojnë një lojë sfiduese 40x, por duke pasur parasysh madhësinë e mundshme të ndeshjes së tyre të bonusit, vështirë se mendojmë se është e paarsyeshme.

Megjithatë, ne duhet të sqarojmë se Cloudbet do t’i lëshojë fondet tuaja të bonusit në mënyrë graduale ndërsa fitoni pikë besnikërie përmes basteve në faqen e tyre. Nëse ata lëshonin fondet tuaja të bonusit me një goditje, ata do të merrnin një renditje shumë më të lartë nga ne.

Opsionet bankare: 4.1/5

Cloudbet nuk pranon asnjë monedhë fiat, por ata pranojnë 12 forma të kriptomonedhave përveç ofrimit të tërheqjeve të menjëhershme dhe pa tarifa.

Lojtarët mund të depozitojnë paratë e tyre dhe të marrin fitimet e tyre nëpërmjet BTC, ETH, Bitcoin Cash, USDT, USDC, PAX, PAXG, LINK, DAI, DASH, Dogecoin dhe Litecoin.

Për t’u kualifikuar për ndeshjen e bonusit të Cloudbet, lojtarët duhet të depozitojnë një minimum prej 0.001 BTC (ekuivalente).

Mbështetja e klientit: 3.5/5

Fillimisht do t’ju japim lajmin e keq – Cloudbet nuk ka një numër telefoni për të telefonuar, kështu që lojtarët janë të kufizuar t’u dërgojnë një bisedë të drejtpërdrejtë ose t’u dërgojnë një email.

Ja lajmi i mirë – ata janë shumë në krye të mjeteve të komunikimit të disponueshëm. Kur u dërguam atyre një bisedë të drejtpërdrejtë, morëm një përgjigje nga një prej përfaqësuesve të tyre në më pak se 5 minuta. Dërgimi me email atyre na dha një kohë të ngjashme përgjigjeje – atyre iu deshën rreth 30 minuta për të na kthyer email.

Megjithatë, ne do të donim vërtet t’i shihnim ata të ofrojnë mbështetje telefonike për lojtarët në të ardhmen.

Në përgjithësi: 3.92/5

Ne jemi të impresionuar me atë që ka për të ofruar kjo kazino në internet. Megjithëse, vlen të përmendet se lojtarët duhet të përdorin një VPN për të hyrë në këtë kazino. Ne rekomandojmë përdorimin e NordVPN – ato ofrojnë përvojën më pak të shtrenjtë, më të sigurt, më të shpejtë dhe më të sigurt të shfletimit në internet në treg.

5. Red Dog – Kazinoja më e mirë në internet për pajtueshmërinë me celular

rekuizitë 

 • Ndeshje mbresëlënëse kripto/fiat
 • Tërheqje pa tarifa në të gjithë bordin
 • Monedhat Fiat pranohen këtu
 • Kërkesa për bast 30x
 • Përfshihen lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë

Cons 

 • Bibliotekë e kufizuar e kazinosë
 • Menu bankare e kufizuar
 • Pagesa të ngadalta, jo kriptomonedha

Shumëllojshmëria e lojërave: 3.5/5

Red Dog ofron gjithsej 156+ lojëra kazino për lojtarët që të shijojnë. Ndërsa kjo nuk është aq sa disa nga përzgjedhjet tona të renditura më të larta, ato mbulojnë mirë bazat e tyre.

Në faqen e tyre, lojtarët do të gjejnë mbështjellje me cilësi të lartë, përveç lojërave me tregtarë të drejtpërdrejtë (përfshirë pokerin live), variantet e video pokerit, rrotat e ruletit, lojërat blackjack dhe tavolinat baccarat.

Ne vlerësojmë gjithashtu faktin që Red Dog publikon RTP-të e lojërave të tij, duke ofruar transparencë që i ndihmon lojtarët të vendosin se cilat lojëra ia vlen të kontrollohen.

Bonuset: 4/5

Kur lojtarët regjistrohen me Red Dog, ata mund të përfitojnë nga një ndeshje depozitimi 245% BTC. Bastorët e Fiat-it mund të përfitojnë nga një ndeshje e ngjashme e depozitave fillestare prej 225%.

Për më tepër, si lojtarët e parave të gatshme ashtu edhe ato të kriptove mund të përfitojnë nga bonusi i rimbushjes 24/7 të Red Dog, i riblerë deri në 165% sa herë që mbushni portofolin tuaj të kazinosë.

Neve na pëlqyen veçanërisht kërkesat e tyre të ulëta për baste – në të gjithë bordin, lojtarët do të duhet të përmbushin një lojë minimale prej 30 herë në mënyrë që të fitojnë paratë e tyre të bonusit.

Opsionet bankare: 3.5/5

Red Dog ka një menu të kufizuar bankare. Lojtarët mund të bëjnë depozitat e tyre me BTC, Litecoin, Ethereum, Visa/MasterCard, AMEX dhe Discover.

Ne vlerësuam kufijtë e tyre të ulët të basteve – lojtarët duhet të depozitojnë vetëm 10 dollarë (ekuivalente) për të shijuar ndeshjen e tyre të bonusit dhe lojtarët mund të marrin para me vetëm 20 dollarë (ekuivalente) në fitime.

Për më tepër, ata ofrojnë tërheqje 100% pa tarifa në të gjithë bordin. Tërheqjet e kriptove përpunohen në më pak se një orë, por lojtarët janë të kufizuar në marrjen e pagesave të transfertës bankare ose çeqeve të korrierit nëse zgjedhin të bastojnë me para.

Transfertat bankare marrin diku nga 3-5 ditë për t’u përpunuar, ndërsa lojtarët do të duhet të presin 10-14 ditë për të marrë një çek me postë.

Mbështetja e klientit: 3.8/5

Lojtarët mund të kontaktojnë me Red Dog përmes bisedës live 24/7, emailit ose telefonit.

Ne nuk kishim ndonjë ankesë për të mbledhur këtu – pasi u dërguam atyre një email, morëm një përgjigje brenda 24 orëve. Për më tepër, ne pritëm në pritje për më pak se një orë përpara se të flisnim me një nga përfaqësuesit e tyre, dhe duke i dërguar atyre një bisedë të drejtpërdrejtë, na dha një përgjigje brenda 10 minutave.

Në përgjithësi: 3.7/5

Pavarësisht se është i ri në skenën e lojërave të fatit, Red Dog qëndron mjaft mirë për sa i përket cilësisë së lojës dhe bonuseve. Do të donim të shihnim më shumë tituj në të ardhmen e afërt, megjithatë, mundësisht nga më shumë se një studio lojërash.

Si zgjodhëm kazinotë kryesore të Bitcoin 

Shumëllojshmëri lojrash 

Ne i dhamë një renditje të përgjithshme më të lartë kazinove Bitcoin që mbajnë një larmi lojrash kryesore në pothuajse çdo treg. Nëse ju pëlqen të rrotulloni rrotulla jackpot progresive, të vendosni baste në tonelata linjash parash ose të luani lojëra tavoline me tregtarë të drejtpërdrejtë; ju jeni të detyruar të gjeni një kazino në internet për ju të listuar këtu.

Bonuset dhe promovimet 

Kazinotë në internet që ofrojnë shpërblimet më të larmishme dhe bujare për lojtarët morën një renditje më të lartë nga ne. Lojtarët mund të përfitojnë nga ndeshjet marramendëse të depozitave BTC, qindra rrotullime falas, bonuse bujare të ringarkimit dhe bonuse të mirëseardhjes pa depozita kur regjistrohen në një kazino që ne kemi shqyrtuar.

Përtej kësaj, ne përmendëm vetëm ofertat e bonusit me një kërkesë maksimale të bastit prej 40x, sepse lojtarët nuk duhet të bastojnë pafundësisht për të fituar para.

Opsionet bankare 

Ndërsa ky rishikim u fokusua kryesisht në kazinotë në internet që pranojnë dhe paguajnë përmes Bitcoin, ne i kushtuam vëmendje të veçantë faqeve që u ofrojnë lojtarëve metoda të shumta depozitimi dhe mënyra të ndryshme për të marrë fitimet e tyre.

Ne specifikuam gjithashtu se cilat kazino Bitcoin pranojnë monedha fiat përveç kriptos dhe i kemi dhënë përparësi kazinove bitcoin që ofrojnë shpejtësitë më të shpejta të pagesës në të gjithë bordin.

Mbështetja e klientit 

Çdo kazino Bitcoin për të cilën ia vlen të regjistroheni u ofron lojtarëve opsione të besueshme, të shpejta dhe të besueshme të mbështetjes së klientit. Kjo është arsyeja pse ne i kemi dhënë përparësi faqeve të lojërave të fatit bitcoin që ofrojnë kohën më të shpejtë të përgjigjes në disa metoda të ndryshme komunikimi.

Për të ruajtur reputacionin e tyre pozitiv dhe për të mbajtur lojtarët në atë që mund të quhet vetëm “tregu i kumarxhinjve në internet”; faqet më të mira të kazinosë Bitcoin duhet të jenë të gatshme të luajnë drejtë dhe të rregullojnë çështjet e lidhura me pagesën në kohën e duhur.

FAQ mbi kazinotë më të mira në internet të Bitcoin

A janë kazinotë Bitcoin të besueshme dhe të besueshme?

Kazinotë online të licencuara janë po aq të besueshme, të sigurta dhe të besueshme sa edhe kazinotë personale. Në këtë rishikim, do të gjeni vetëm faqet e licencuara të kazinosë që ndjekin të njëjtat standarde dhe rregullore si vendi juaj i preferuar i basteve personale.

Këto rregullore zbatohen në të gjitha faqet e licencuara të kazinove Bitcoin nga të njëjtat agjenci që rregullojnë kazinotë personalisht. Standardet e tyre i mbajnë informacionet tuaja financiare nga sytë kureshtarë, garantojnë besueshmërinë e pagesave tuaja dhe sigurojnë që të mos hasni shanse të manipuluara.

Çfarë lloj bonusesh mund të pres nga kazinotë kripto?

Kur regjistroheni në një nga kazinotë e kriptove në internet që kemi shqyrtuar, mund të prisni të merrni bonuse mirëseardhjeje pa depozita, qindra rrotullime falas dhe ndeshje fillestare të depozitave që plotësojnë portofolin tuaj të kazinosë në internet të lidhur me kërkesat kryesore të industrisë për baste.

Një nga bonuset më të mira që kemi renditur këtu ofrohet nga mBit Casino – kur lojtarët bëjnë depozitën e tyre të parë kripto, ata do të marrin një ndeshje 110% deri në 5 BTC së bashku me 300 rrotullime falas.

Pse duhet të vendos baste me Crypto?

Bastet me Bitcoin (ose çdo kriptomonedhë) janë po aq të sigurta sa banka tradicionale dixhitale. Për më tepër, bastet ekskluzivisht përmes portofolit tuaj kripto shkëput informacionin tuaj personal nga kazinoja juaj e zgjedhur dhe ju jep një shtresë shtesë privatësie ku mund të mbështeteni.

Për më tepër, shumica e faqeve tona më të vlerësuara marrin shumë më tepër se BTC. Bitstarz dhe mBit pranojnë të dy 6 forma të kriptos.

Nëse keni qenë një investitor i hershëm në monedha kriptomonedhash që që atëherë janë rritur në vlerë, do të dëshironi të provoni Cloudbet. Në lidhje me të qenit faqja jonë më e vlerësuar për bastet sportive, ata pranojnë 12 lloje të ndryshme kriptosh.

Së fundi, duhet të vini bast me kripto, nëse doni të merrni fitimet tuaja në çast. Shumica e kazinove kripto përpunojnë pagesat brenda një ore, por pagesat e fiat kërkojnë 3-7 ditë për t’u përpunuar.

Si mund të përcaktoj kazinonë më të mirë në internet të Bitcoin për mua?

Gjetja e kazinosë më të mirë BTC për ju është një proces individual dhe vendimi juaj përfundimtar do të ndikohet shumë nga preferencat tuaja personale të basteve.

Me këtë në mendje, ne kemi disa sugjerime për lojtarët që ende kanë vështirësi në vendimmarrje. Nëse jeni duke kërkuar për një bibliotekë që zgjerohet vazhdimisht me lojëra kazino për t’i shijuar së bashku me një ndeshje të madhe bonusi dhe qindra rrotullime falas; ju duhet të shkoni me Bitstarz ose mBit.

Megjithatë, nëse jeni një lojtar i zjarrtë i basteve sportive që pëlqen të luajë aftësi + lojëra tavoline, duhet të regjistroheni në Cloudbet. Mbi 20 opsionet e tyre të basteve sportive shoqërohen me blackjack me tregtar të drejtpërdrejtë, baccarat dhe ruletë. Nëse mund të vendosni bast mbi të, Cloudbet me siguri ka linja për të.

Së fundi, nëse jeni vetëm në të për rrotullat e sloteve, do të kënaqeni duke luajtur me 7Bit. Ata mbajnë mbi 1,200 lojëra elektronike dhe jackpote progresive mjaft të mëdha për t’i bërë lojtarët të duken dy herë.

Tabela e krahasimit të faqeve kryesore të kazinosë Bitcoin 

Faqja e kazinosë Bitcoin Shpërblim Kod promocional  Metodat e pranuara të pagesave
Bitstarz Përputhen 100% deri në 1 BTC + 180 rrotullime falas (40x luajtje)
20 rrotullime falas (pa depozitë)
BESTBONUS 

N/A (zgjidh nga menyja rënëse)

BTC, ETH, Bitcoin Cash, Litecoin, Dogecoin, USDT
MBit Casino  Përputhen 110% deri në 5 BTC + 300 rrotullime falas (35x luajtje) N/A (zgjidh nga menyja rënëse) BTC, ETH, Bitcoin Cash, Litecoin, Dogecoin, USDT
7Bit Kazino 5 BTC gjithsej + 100 rrotullime mbi 4 depozitat tuaja të para (40x luajtje)
20 rrotullime falas (pa depozitë)
Ekskluzive: 177% + 77 Rrotullime Falas në lojën Platinum Lightning Deluxe
ekskluzive: 50 Rrotullime Falas pa depozitë në lojën Aloha King Elvis
N/A (zgjidh nga menyja rënëse) 

SpinBonus

AceBonus

BTC, ETH, Bitcoin Cash, Litecoin, Dogecoin, USDT, Visa/MasterCard, Maestro, Neosurf, Skrill, Neteller
Cloudbet Përputhja e depozitave 100% deri në 5 BTC (40x luajtje) N/A (zgjidh nga menyja rënëse) BTC, ETH, Bitcoin Cash, Litecoin, Dogecoin, USDT, USDC, PAX, PAXG, LINK, DAI, DASH
Red Dog  245% ndeshje e depozitës së parë (kripto) – 30x playthrough
225% ndeshje e depozitës së parë (fiat) – 30x playthrough
Bonusi 24/7 165% Rifresko 

ekskluzive: 30 Rrotullime falas në banditë me para në dorë 3

BASHKIMET E WAGGING 

BASHKIMET E WAGGING

N/A (zgjidh nga menyja rënëse)
FREEBANDITËT

Visa, MasterCard, Discover, AMEX, BTC, Depozitë me telefon

Si të filloni me Bitstarz

1. Regjistrohuni për një llogari të re.

Regjistrimi për një llogari të re me Bitstarz është i thjeshtë.

Klikoni butonin “Regjistrohu” në këndin e sipërm të djathtë të faqes së tyre të internetit. Më pas, plotësoni çdo informacion të kërkuar, shkruani emailin tuaj dhe shtypni “Vazhdo”.

2. Kontrolloni emailin tuaj.

Më pas, do t’ju duhet të kontrolloni kutinë tuaj të postës elektronike për një lidhje verifikimi nga Bitstarz. Nëse nuk shihni një email prej tyre në kutinë tuaj hyrëse “primare”, sigurohuni që të kontrolloni dosjen tuaj “të padëshiruar” ose “promovimet” përpara se të kërkoni një lidhje tjetër verifikimi prej tyre.

Pasi të gjeni lidhjen, klikoni në “verifikoni llogarinë tuaj” për të konfirmuar regjistrimin tuaj me Bitstarz.

3. Bëni depozitën tuaj të parë!

Më në fund, do t’ju duhet të vendosni kodin promovues BESTBONUS në kutinë e kodit të bonusit në mënyrë që të përfitoni nga përshtatja e depozitave tuaja me Bitstarz.

Pasi të keni futur kodin promovues, do t’ju duhet të bëni depozitën tuaj të parë të BTC në faqen e tyre. Pastaj, mund të filloni të vendosni baste!

Marrja jonë përfundimtare në kazinotë më të mira të Bitcoin

Lojtarët që kërkojnë të bëjnë kalimin nga lojërat e fatit personalisht në ato online po hyjnë në tregun e blerësve. Me kaq shumë kazino Bitcoin për të zgjedhur, bastorët janë të lirë të bëjnë blerje për stimujt më të mirë kur bëhet fjalë për lojërat e fatit në internet.

Nga ana tjetër, nëse jeni një nga lojtarët e shumtë që luftojnë për të gjetur kazinonë më të mirë BTC për ju, ne do të dëshironim të sugjeronim ta bazoni vendimin tuaj përfundimtar në atë që keni më shumë përparësi.

Nëse jeni duke kërkuar për një përvojë më të mirë në klasë të plotë me një ndeshje gjigande depozitash, 180 rrotullime falas dhe mbi 3,000 lojëra kazino me cilësi të lartë për të zgjedhur; ne do të sugjeronim të shkoni me zgjedhjen tonë më të mirë, Bitstarz.

Megjithatë, ne ju inkurajojmë që t’i jepni ndonjë prej faqeve tona të kazinosë në internet të vlerësuara më të mirë një shans të drejtë. Më e rëndësishmja, sigurohuni që të argëtoheni (dhe të vendosni bast me përgjegjësi).

MOFIMI: Informacioni në këtë faqe është vetëm për qëllime argëtimi. Kumari vjen me pjesën e tij të drejtë të rreziqeve dhe është e rëndësishme ta pranojmë këtë kur përdorni faqet e lojërave të fatit në internet.

Ndërsa ne shqyrtojmë sajte të ndryshme të lojërave të fatit, duhet të kontrolloni me ligjet lokale në zonën tuaj përpara se të luani kumar në internet. Gjithashtu, të gjitha faqet e lojërave të fatit dhe udhëzuesit tanë janë vlerësuar 18 + vetëm. Ne mund të marrim kompensim nga faqet që rekomandojmë në udhëzuesit tanë, por rishikimet tona mbeten të pavarura dhe të mbështetura nga lexuesit.Nëse keni një problem të varësisë nga bixhozi ose dikush që njihni e ka, telefononi Linjën Kombëtare të Problemeve të Kumarit në 1-800-522-4700 ose vizitoni ncpgambling.org begambleaware.org për burime falas.

Burimi: https://www.cryptopolitan.com/17-best-bitcoin-casinos-for-btc-games-and-crypto-bonuses-in-2022/

Story i mëparshëm

Ja kur çmimi i BTC do të rritet mbi 45 mijë dollarë! Bitcoin do të përsërisë këtë lëvizje të çmimeve!

Story i radhës

Shaqiri: Arsimi dual do të rris punësimet në Maqedoni

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish