1,521 raste aktive me Covid-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë njofton se në total numri i rasteve aktive me coronavirus është 1,521 raste.

Po ashtu, gjatë kësaj periudhe janë shëruar 64 qytetarë.

Në 24 orët e fundit MSh njofton se janë dhënë 78 doza të vaksinës anti-COVID.

Ndryshe, ministria ka paralajmëruar se do t’i mobilizojë kapacitetet spitalore dhe se do të bëjë gjurmimin dhe testimin e rasteve të reja pozitive me coronavirus, për shkak të rritjes së përqindjes së të infektuarve ditëve të fundit.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

“Vrasja e Nako Spiros është prapaskenë, pasi pak ditë para saj, Nesti Kerenxhi, më dërgoi në…”/ Zbulohet ‘dosja e zezë’ e Sigurimit

Story i radhës

Nga protesta e mbrëmshme në Shkup, dy policë të lënduar dhe disa prona të dëmtuara

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish