15 viktima dhe 628 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 2 236 teste dhe prej tyre 628 kanë rezultuar pozitivë. Vetëm në Shkup janë regjistruar 353 raste e ndjekur nga Prilepi me 36, Kumanova 33, Тetova 33, Velesi 34, Manastiri 28. Në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë edhe 15 pacientë të tjerë, ndërsa janë shëruar 531 persona. Për momentin raste aktive me koronavirus në vend janë 7399 dhe 949 persona e kanë humbur jetën që prej fillimit të pandemisë.

Ngjarja paraprake

Evakuim në Paris për shkak të kërcënimit me bombë

Ngjarja e ardhëshme

40 milionë euro për 2.2 km/ Agron Shehaj publikon videon, histori e pastër korrupsioni dhe pandëshkueshmërie

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian