15 viktima dhe 493 raste të reja me Kovid në vend

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 2 366 testime për Kovid dhe prej tyre 493 kanë rezultuar pozitivë me virusin.

Instituti i Shëndetit Publik njofton se në 24 orët e fundit janë shëruar 450 pacientë, ndërsa e kanë humbur betejën me virusin 15 pacientë.

Në vendin tonë që nga fillimi i pandemisë janë kryer 827 94 testime dhe prej tyre 60 706 kanë rezultuar pozitivë, kurse viktimat deri më sot janë 2 488.

Për momenti aktivë me koronavirusin në vendin tonë janë 19 600.

Ngjarja paraprake

Turqia do të lançojë satelitin 5A në fillim të javës së ardhshme

Ngjarja e ardhëshme

Synon Mbappen dhe Haalandin

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian