13,625 raste aktive dhe 1,005 të vdekur nga coronavirusi, sot pritet të merren masa të reja

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka bërë të ditur se numri total i rasteve pozitive është 39.057 raste nga 142.769 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.005 raste të vdekjes.

IKSHPK njofton se gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 673 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 24.427 raste, kurse numri i rasteve aktive është 13.625.

Instituti Kombëtar ka bërë thirrje qytetarëve që të respektohen masat për parandalimin dhe luftimin e pandemisë COVID-19.

Ndryshe, ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka bërë të ditur se të hënën do mbajnë takim me Institutin Kombëtar të Shëndetit Publik ku edhe do të vendosin nëse do të marrin masa shtesë anti-COVID19, duke parë se numri i vdekjeve është i lartë dhe personave të infektuar po ashtu.

Ngjarja paraprake

Në pritje të ëmbël, Almeda Abazi flet për vështirësitë e shtatzënisë së dytë

Ngjarja e ardhëshme

OBSH bën bilancin “e errët”: Mbi 564 mijë raste të reja të koronavirusit brenda një dite në botë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian