13 raste aktive me Covid në Malishevë

Sot në Komunën e Malishevës, dy persona janë shëruar të cilët kanë qenë të prekur me covid-19 dhe janë regjistruar dy raste të reja. Këto të dhëna janë të konfirmuara zyrtarisht në komunikimin e rregullt të Komunës së Malishevës, me Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës.

Komuna e Malishevës njofton se rastet e reja janë shënuar në Bellanicë dhe Drenoc, ndërsa numri i rasteve aktive me covid-19 në Komunën e Malishevë, janë 13 raste.

Gjendja e përgjithshme me covid-19 në territorin e Komunës së Malishevës, është kjo: deri më tani janë regjistruar 274 persona të prekur me covid-19, prej tyre 237 janë shëruar, 24 kanë vdekur dhe aktiv janë edhe 13 persona.

Ngjarja paraprake

Rekord viktimash dhe rastesh të reja me Covid-19 në Poloni

Ngjarja e ardhëshme

Ndotja e ajrit më e madhe gjatë mbrëmjes

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian