​13 kandidatë për gjyqëtarë në Kushtetuese, intervistomi më 29 maj

Komisioni i posaçëm për shqyrtimin e kandidatëve për emërim në Gjykatën Kushtetuese, ka shqyrtuar emrat e 13 kandidatëve që kanë aplikuar për anëtarë të Gjykatës Kushtetuese.

Deputeti Adnan Rrustemi tha se komisioni i posaçëm ka aprovuar të 13 kandidatët dhe është caktuar data e intervistimit, më 29 mars prej 10:30.

Kandidatët për gjyqtarë janë: Flamur Hyseni, Safet Berisha, Bardh Bokshi, Emrush Kastrati, Selman Ymeri, Rexhep Gashi, Blerim Burjani, Etrur Maloku, Flutra Hoxha, Dukagjin Abduli, Albert Avdiu, Rafet Haxhaj dhe Valon Hasani.

Vijon…

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

I dënuar për armëmbajtje pa leje, arrestohet i riu në Dibër

Story i radhës

Drejtori Zudi Enuzi informon: Tеtë kontejnerë janë djegur gjatë fundjavës

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish