12 pacientë me koronavirus në Spitalin e Pejës, kjo është gjendja e tyre

Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës janë duke u trajtuar 12 pacientë me koronavirus.

Spitali i Përgjithshëm i Pejës në raportin 24-orësh ka bërë të ditur se janë duke u trajtuar 12 pacientë me koronavirus.

Sipas njoftimit, gjashtë prej tyre janë në oksigjeno-terapi.

Njoftimi i plotë, pa ndërhyrje:

Gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 169 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë, dhe nga këta

24 pacientë janë shtrirë për trajtim të mëtutjeshëm.

4 lindje kanë qenë gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë. 2 lindje kanë qenë normale dhe 2 me prerje cezariane. Kanë lindur 4 foshnje, 2 të gjinisë mashkullore dhe 2 të gjinisë femërore.

195 pacientë kanë kryer analiza, që në total kanë bërë 3,039 analiza, ndërsa janë kryer 10 operacione.

Gjendja me Covid-19 në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë është stabile. Aktualisht po trajtohen 12 pacientë me Covid-19.

Sa i përket gjendjes së pacientëve: 6 pacientë janë në Oksigjeno terapi ndërsa aktualisht nuk ka asnjë pacientë në gjendje më të rëndë.

Ngjarja paraprake

JLo dhe Maluma arrijnë tre milionë klikime për tri ditë, këngëtarja shqiptare ironizon me artistët tanë

Ngjarja e ardhëshme

Zgjedhja e grave më të suksesshme menaxhere

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian