118 rastet e reja me COVID-19 vijnë nga këto komuna

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka konfirmuar edhe 118 raste të reja me COVID-19 në Kosovë.

Sipas njoftimit, numri më i madh i rasteve është regjistruar në Komunën e Prishtinës, gjithsej 34 raste.

Rastet pozitive janë regjistruar në këto 14 komuna:

Prishtinë 34 raste, komuna Gjilan 24 raste, komuna Vushtrri 19 raste, komuna Pejë 7 raste, komuna Ferizaj 6 raste, komuna Gjakovë 6 raste, komuna Prizren 5 raste, komuna Shtime 4 raste, komuna Fushë Kosovë 3 raste, komuna Istog 3 raste, komuna Skenderaj 3 raste, komuna Lipjan 2 raste dhe me nga një rast komunat Drenas dhe Suharekë.

Ngjarja paraprake

Edhe dy mësues në Rrogozhinë pozitivë me koronavirus

Ngjarja e ardhëshme

Modelet Galaxy S21 debutojnë në Janar

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian