11 viktima dhe 347 raste të reja me Kovid-19

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e undit janë kryer 2013 teste, ndërkohë që janë regjistruar 347 raste të reja të të infektuarve me Kovid-19 dhe atë: Shkup-179, Kumanovë-24, Tetovë-14, Prilep-5, Gostivar-8, Shtip-13, Manastir-1, Veles-11, Ohër-18, Strumicë-7, Kavadar-13, Strugë-4, Koçan-8, Kërçovë-4, Sveti Nikollë-2, Gjevgjeli-1, Dibër-4, Resnjë-1, Kriva Pallankë-3, Berovë-4, Dellçevë-10, Probishtip-5, Vinicë-1, Bogdancë-3, Krushevë-1, Demir Kapi-2 dhe Pehçevë-1.

Ndërkohë Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar edhe 378 pacientë të shëruar.

Ndërsa betejën me KOvid-19 e kanë humbur 11 pacientë, prej të cilëve 5 janë nga Shkupi, një nga Shtipi, një nga Venlesi, një nga Strumica, një nga Kavadari, një nga Vallandova dhe një pacientë nga Pehçeva.

Ngjarja paraprake

Madhështore, Enver Idrizi nderohet me çmim special nga Federata e Karatesë së Kosovës 

Ngjarja e ardhëshme

Rregullohet pjesa e dëmtuar e digës së liqenit në Mirushë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian