11 shkelje të orës policore

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar për shkeljet e masës së kufizimit të lëvizje – orës policore.

Nga ora 22:00 të ditës së djeshme dhe deri në ora 05:00 të ditës së sotme, janë konstatuar 11 shkelje të kësaj mase anti-Covid.

Ora policore hyri në fuqi sërish, më 10 mars dhe paralajmërimet ishin se do të zgjasë deri më 22 mars. Se a do të ketë ndryshime kjo masë paraprake, do të vendoset sot nga Komisioni për sëmundje ngjitëse.

Ngjarja paraprake

Turqia neutralizon disa terroristë të YPG/PKK-së në Siri

Ngjarja e ardhëshme

Publikohet lista përfundimtare e zgjedhësve/ Rreth 3.6 milionë e gjysmë shqiptarë kanë të drejtë vote, 50.5% e tyre votues meshkuj

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian