​102 pacientë me okisgjenoterapi

141 pacientë po trajtohen nga Covid-19, në kuadër të klinikave klinikat Covid-19 në QKUK dhe spitalet e përgjithshme. 133 janë të konfirmuar me Covid-19 pozitivë, 8 të negativizuar.

Nga Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës (ShSKUK) kanë njoftuar se 102 pacientë janë me oksigjenoterapi, kurse 12 të tjerë në mjekim intensiv.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme

Klinika Infektive, 51 pacientë

Mjekimi Intensiv i Klinikës Infektive, 12 pacientë

Klinika e Pediatrisë, 3 pacientë

Klinika e Gjinekologjisë, 7 pacientë

Spitali i Prizrenit, 12 pacientë

Spitali i Gjilanit, 10 pacientë

Spitali i Pejës, 9 pacientë

Spitali i Gjakovës, 12 pacientë

Spitalit Mitrovicës, 5 pacientë

Spitali i Ferizajt, 17 pacientë

Spitali i Vushtrrisë, 1 pacient

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Vizita në SHBA, Blinken ndan fotot me Ramën: Mezi presim bashkëpunimin në 100 vitet e ardhshme

Story i radhës

МВР уапси скопјанец баран со централна потерница

Të fundit nga

Jep dorëheqje Rrahman!

Greva në arsim e zgjatur për pesë javë përfundoi pa asnjë rezultat për mësimdhënësit; nxënësit humbën

AlbanianMacedonianEnglish