100 gola me Juventusin dhe rekord historik për CR7

CR7 ka arritur shifrën e 100 golave me fanellën e Juves me golin që shënoi kundër Sassuolos.

Ai gjithashtu ka thyer edhe një rekord historik.

Cristiano Ronaldo është bërë futbollisti i parë në histori të Juventusit që shënon 100 gola në tri sezonet e para me fanellën e “Zonjës së Vjetër”.

Shifrën e 100 golave e arriti edhe Paulo Dybala.

Edhe ai shkroi historinë, pasi u bë lojtari i parë jo evropian që shënon 100 gola për Juventusin. 

Ngjarja paraprake

“Përshëndetuni me zemër, mos u përqafoni”, mesazhi i Fitër Bajramit nga kreu i BIK-ut në Pejë, Musli Arifaj

Ngjarja e ardhëshme

Përshkallëzohet dhuna, Izraeli vret komandantin e Hamasit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian