100 ditë luftë/ Ukraina: Kemi vrarë 31,000 ushtarë rusë

Rreth 30.950 ushtarë rusë jane vranë në Ukrainë në 100 ditët e para të pushtimit rus.

Te pakten ky eshte pretendimi i ushtrise se Kievit, bere i ditur permes nje njoftimi në Twitter.

Në përditësimin e saj për humbjet e pësuara nga Moska deri më tani, ushtria ukrainase tregon se janë rrëzuar gjithashtu 210 avione luftarake, 175 helikopterë dhe 535 dronë.

Përveç kësaj, forcat e Kievit pretendojnë se kanë shkatërruar 1,367 tanke ruse, 675 artileri, 3,366 automjete transporti të trupave të blinduara, 121 raketa lundrimi dhe 13 anije.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

“Kemi një listë përfundimtare”, Balla tregon se kur do të shkojë emri i Presidentit në Kuvend

Story i radhës

Selimi: E pakontestueshme, BDI-ja ka qenë në ballë të gjitha ndryshimeve

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish