“100 ditë, 100 arritje”, Rama: S’ka kohë pushim, 38 xhami dhe kisha janë restauruar

Kryeministri Edi Rama në vijim të fushatës për zgjedhjet e 25 prillit ka publikuar 100 arritjet e qeverisë gjatë mandatit të tij të dytë.

Rama përmes një postimi në Instrastory 25 ditë para zgjedhjeve në formë pyetje thekson numrin e xhamive dhe kishave që janë restauruar vitet e fundit.

Ndër të tjera në postimin e tij ai thekson se gjatë mandatit të tij të dytë janë restauruar dhe shpëtuar prej rrënimit, që sot janë kthyer në atraksione të preferuar turistike.

“S’ka kohë për pushim”, shkruan Rama.

Ngjarja paraprake

Nga sot në Nju Jork nis vaksinimi i moshave mbi 30 vjeç, në 6 prill mbi 16 vjeç

Ngjarja e ardhëshme

Bale: Ligji më kërkon të kthehem në Real Madrid

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian