10 veprime të pasjellshme që i bëni pa vetëdije

Mendoni se jeni të sjellshëm dhe të edukuar? Mbase nuk do mendoni njësoj pasi të lexoni këtë artikull. Pa vetëdije ne shpesh e shkelim etikën me veprimet që bëjmë dhe disa prej tyre i anashkaloni lehtësisht. Nga dollitë tek duart në xhepa ju prezantojmë me thyerjet e etikës që bëni.

Më tej po ua rendisim, ndërsa komentin po ua lëmë ju:

Kur ngrihen dolli thoni ‘gëzuar’ 100 herë…

Thoni ‘kënaqësi që ju njoha’ kur prezantoni veten…

Lëpirja e lugës pasi trazoni sheqerin në kafe…

Kërcisni gishtat…

Vendosni telefonin mbi tavolinë kur hani mëngjes, drekoni ose darkoni…

Flisni me zë të lartë…

Shkoni duarbosh në shtëpinë e dikujt që ju ka ftuar…

Lagni gishtat me gjuhë për të ndërruar fletët…

I hyni kontrollit të gjërave të të tjerëve sa herë keni mundësi…

Mbani duart në xhepa…

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Ukraina: Frika nga lufta botërore

Story i radhës

Gripi i pulave/ Zgjerohet rrezja e infektimeve: AKU konfiskon 100 mijë vezë

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish