1 275 raste të reja me koronavirus dhe 13 të vdekur në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 3 331 teste të dyshuara për COVID-19 dhe prej tyre 1 275 kanë rezultuar pozitivë. Kryeson Shkupi me 519, Tetova me 85, Kumanova me 70 dhe Gostivari me 55. Instituti i Shëndetit Publik njofton se në 24 orët e fundit janë shëruar 502 persona. Po ashtu në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 13 pacientë, viktima më e re një 31-vjeçar nga Struga.

Burimi: alsat.mk

Ngjarja paraprake

Mjeku publikon faturën/ 250 mijë lekë për të mësuar nëse je me Covid apo jo

Ngjarja e ardhëshme

“Me një Diell në dorë”, Arbana Osmani pozon për herë të parë me vogëlushin e saj (FOTO)

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian