1.182 raste të reja, 707 të shëruar dhe 25 të vdekur

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 3.109 testime dhe janë regjistruar 1.182 raste të reja.

Prej rasteve të reja 544 janë në Shkup, Kumanovë 48, Shtip 31, Prilep 50, Tetovë 75, Veles 41, Manastir 28, Ohër 38, Kavadar 30, Gostivar 66, Gjevgjeli, 17, Strumicë 22, Kërçovë 55 dhe më pak qytetet tjera.

Po ashtu Instituti për Shëndet Publik sot regjistroi 707 pacientë të shëruar dhe 25 të tjerë kanë humbur jetën.

Momentalisht në Maqedoni ka 20.485 raste aktive me koronavirus.

 

Ngjarja paraprake

A do të ketë mbyllje totale? Rama ka një mesazh të rëndësishëm për shqiptarët

Ngjarja e ardhëshme

​Atletico Madrid – Barcelona, formacionet zyrtare

të fundit nga