1.060 viktima të reja nga COVID-19 në SHBA

Qendra Amerikane për Kontrollin e Sëmundjeve Infektive (CDC) njoftoi sot se numri i përgjithshëm i të prekurve nga sëmundja infektuese në vend ka arritur në 8.834.393.

Në 24 orët e fundit janë regjistruar edhe 81.599 persona dhe 1.060 të tjerë kanë humbur betejën me sëmundjen e rrezikshme.

Deri më tani, 227.045 njerëz kanë vdekur nga koronavirusi në Shtetet e Bashkuara.

CDC theksoi se shifrat nuk vlejnë për të gjitha shtetet amerikane, transmeton Reuters.

Ngjarja paraprake

A po infektohen njerëzit për herë të dytë me koronavirus në Kosovë, tregon ministri Zemaj

Ngjarja e ardhëshme

Ministri Nuredini në vetë izolim

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian