​Zyrtare, liga e madhe evropiane rikthen tifozët në stadiume

Klubet e futbollit në Angli po përcaktojnë planet e tyre për të mirëpritur mbështetësit përsëri në tribuna.

Kjo vjen pasi qeveria tha që spektatorët do të lejohen në vendet e hapura sportive pasi mbyllja dhe bllokimi në Angli përfundon më 2 Dhjetor.

Liverpooli, West Hami, Tottenhami dhe Evertoni janë midis 10 klubeve të Premier League në kategorinë e dytë, ku 2,000 tifozë do të lejohen të shikojnë ndeshjet.

Ekzistojnë gjithashtu 34 klube të Ligës së Futbollit Anglez, si dhe tetë skuadra të Superligës së Grave në gjendje që të lejojnë mbështetësit të kthehen.

Nuk ka klube në nivelin e parë, ku 4,000 spektatorë do të lejohen të hyjnë në terren.

Arsenal do të jetë klubi i parë i Premier Ligës që do të jetë në gjendje të presë mbështetës vendas, për ndeshjen e tyre në Europa League me Rapid Vienna më 3 Dhjetor.

Ndeshja e parë në Premier League që do të mirëpresë tifozët do të jetë West Ham – Manchester United më 5 dhjetor, përpara se Chelsea të luajë me Leeds United po atë ditë.

Ngjarja paraprake

Shkup, në kovid-qendrat brenda 24 orëve janë pranuar 38 pacientë

Ngjarja e ardhëshme

Mjeku popullor Ylli Merja tregon kurën si të shëroheni nga sëmundja që prek gjithë shqiptarët/ Kjo është receta që do iu shpëtojë nga kolesteroli

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian