​Zgjedhjet në Kanada, Trudeau kryeministër për herë të tretë

Ashtu siç edhe ishte parashikuar në sondazhe, do të jetë Partia Liberale e Justin Trudeau ajo që do të formojë sërish qeverinë e re në Kanada.

Me këtë fitore, që erdhi pas një fushate elektorale shumë të vështirë, ku pati në disa raste dhe tensione.

Trudeau fiton mandatin e kryeministrit për herë të tretë.

Lajmi u dha nga mediat kanadeze të cilat nënvizojnë se pavarësisht fitores, liberalët nuk kanë mazhorancën dhe për këtë arsye do t’iu nevojitet ndihma e partive të tjera për të miratuar ligje të rëndësishme./A2

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

ВИДЕО | Адамчевски: Во Русија ниту имало ниту ќе има драстична промена ни по Путин

Ngjarja e ardhëshme

Kontrolle me radarë në aksin Tiranë-Durrës/ “Fluturojnë” 9 patenta dhe gjobiten dhjetëra shoferë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian