​Xhiro e 22-të e Superligës kompletohet sot me këto dy ndeshje

Superliga e Kosovës e vazhdon rrjedhën e saj edhe sot me dy ndeshje të tjera me të cilat edhe do të kompletohet xhiro e 22-të e saj.

Me fillim nga ora 13:00 do të ballafaqohen Arbëria me Feronikelin si dhe Drenica me Gjilanin.

Drita është lideri i tabelës deri ne këtë pikë të sezonit me 47 pika.

E ndjekur nga Ballkani me 45 si dhe nga Prishtina me 44 pikë.

Ngjarja paraprake

PD dhe LSI nënshkruajnë marrëveshjen për koalicion

Ngjarja e ardhëshme

​Rasim Thaçi zbulon skuadrën e preferuar në Superligë, ekipin, lojtarin dhe trajnerin në arenën ndërkombëtare

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian