​Trajnerja që synon të shkruajë histori në botën e futbollit

Menaxherja e skuadrës së femrave te Chelsea, Emma Hayes, është afër që ta shkruajë historinë duke u bërë trajnerja e parë në futbollin anglez që drejton një ekip profesional të meshkujve.

Ajo është afër që të nënshkruajë me skuadrën angleze, Ëimbledon, që garon në League One.

Hayes konsiderohet ndër trajneret më të mira momentalisht në botë, dhe ka një ecuri shumë të suksesshme duke mos pësuar humbje në 32 ndeshje radhazi ne Premier Ligën angleze me skuadrën e femrave të Chelsea-t, kështu duke e thyer rekordin e Manchester City-t, që kishte një ecuri prej 31 ndeshjesh pa humbje. 

Ngjarja paraprake

Lil Uzi Vert dëshiron të vendosë diamantin milion dollarësh në ballë

Ngjarja e ardhëshme

Tërmetet e reja i frikësojnë autoritetet në Kroaci

të fundit nga

Milani me mungesa

Zlatan Ibrahimoviç, Isamel Bennacer dhe Theo Hernandez, do t’i mungojnë Milanit në

AlbanianEnglishMacedonian