​Tërmet i ri në Kroaci

Një tërmet me fuqi 3.5 shkallës sipas Rihter u regjistrua sonte me epiqendrën gjashtë kilometra në perëndim të Petrinjes.

Sizmologët e Shërbimit Sizmologjik Kroat regjistruan tërmetin në orën 19:00, raporton Index.hr.

Zona e epiqendrës Petrinje është goditur nga 374 tërmete që nga 28 dhjetori.

Sipas të dhënave paraprake të botuara sot nga Departamenti i Gjeofizikës në Fakultetin e Shkencave në Zagreb.

Ngjarja paraprake

Schalke, 14 ndeshje pa fitore dhe 10 humbje

Ngjarja e ardhëshme

Festat ulin testimet, 9 të vdekur dhe 675 të infektuar në dy ditë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian