​Suspendohet një zyrtar korrektues

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka pezulluar nga marrëdhënia e punës një zyrtar dhe menjëherë ka iniciuar procedurë disiplinore.

Sipas Shërbimit Korrektues, suspendimi tij erdhi pas njoftimit nga Policia e Kosovës se zyrtari korrektues me inicialet F.H ishte përfshirë në rrahje dhe i njëjti dyshohet se ka kryer veprën penale “Lëndim i lehtë trupor” në bashkëkryerje. 

Ngjarja paraprake

Gjykimi “Organizatorët e dhunës në Kuvend”, dëshmoi kryeparlamentari, Talat Xhaferi

Ngjarja e ardhëshme

Britani, 85 për qind e pacientëve me COVID-19 asimptomatikë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian