​Superliga Evropiane, reagon edhe presidenti i Francës Emanuele Macron

Presidenti i Francës Emmanuel Macron ka përshëndetur qëndrimin e kampionit francezë Paris Saint-Germain.

Për mos përfshirje në Superligën Evropianë të krijuar nga 12 klubeve nga Italia, Anglia dhe Spanja.

Presidenti Macron thotë se është i kënaqur që PSG, të cilët janë të dytët në Ligue 1, nuk ishin në mesin e 12 anëtarëve themelues të kësaj gare të re.

“Presidenti mirëpret pozicionin e klubeve franceze që refuzuan të marrin pjesë në një projekt që kërcënon parimin e solidaritetit dhe meritës sportive.”, tha një zëdhënës i qeverisë franceze për “RMC”

Ngjarja paraprake

Mbërrijnë në Rinas 208 mijë vaksina kineze, Manastirliu: Sonte vijnë edhe 8190 doza nga Pfizer

Ngjarja e ardhëshme

Paralajmërohet rritje të çmimit të mishit dhe produkteve të tij

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian